UZMAN PSİKOLOG HİLAL

Kullanım Şartları

Bu web sitesinin sahibi ve yöneticisi Uzman Psikolog Hilal Özdemir Bulat’tır. Bu web sitesini ziyaret edenler aşağıdaki şart ve koşullara tabidir; bu nedenle lütfen randevu almadan önce bunları dikkatlice okuyun.

Sorumluluk Reddi Beyanı

Bu web sitesi randevunuzu almanıza yardımcı olmak için şifreli bir rezervasyon sistemi içerebilir. Ödemeler için bu web sitesi, dünya çapındaki müşterilerin tüm önemli banka ve kredi kartlarını kabul eden güvenli bir mobil ve çevrimiçi ödeme hizmeti olan İyzico’yu kullanmaktadır.
Bu web sitesi, telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet haklarıyla korunan metin, hareketli görüntüler, fotoğraflar ve diğer görüntü ve sesleri içerebilecek materyaller içerebilir. Kaynağını açıkça belirtmediğiniz ve önceden yazılı izin almadığınız sürece, bu web sitesinde yer alan herhangi bir yazılı, görsel veya kayıtlı bilgiyi ve diğer materyali yayınlayamaz, kopyalayamaz, dağıtamaz, değiştiremez veya herhangi bir şekilde kullanamazsınız. Bu kısıtlamalar web sitesindeki materyalin tamamı veya bir kısmı için geçerlidir.

Temel Şartlar ve Koşullar

Danışan tarafından 24 saatten daha az bir süre önce haber verilerek iptal edilen veya yeniden planlanan seansların ücreti, seanslar başka Danışanlar tarafından üstlenilmediği sürece hastadan tahsil edilecektir.
Tüm randevuların ücreti, randevu için rezervasyon sırasında ödenmelidir. Bunu yapmamak oturumu kaybetmenize neden olur.

Uzman Psikolog Hilal Özdemir Bulat, Psikolog ile Danışan arasındaki gizlilik kuralına uyar. Danışanın kimliğinin belirlenmesiyle sonuçlanabilecek, isim, adres, biyografik ayrıntılar ve Danışanın hayatı ve koşullarına ilişkin diğer açıklamalar da dahil olmak üzere tanımlayıcı bilgiler gizli tutulacaktır.
Danışanın ilgilenen psikoloğuna yalnızca randevu seanslarına ilişkin iptal ve yeniden düzenlemeler için ulaşılabilecek olup, seans dışında telefon veya mesaj atılması kesinlikle mümkün değildir. Daha ayrıntılı Şartlar ve Koşullar için lütfen aşağıya bakın:

Danışan Hüküm ve Koşulları
A. Yargı Yetkisi

Bu hüküm ve koşullar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir ve bu yasalara göre yorumlanacaktır. Bu ‘şartlar ve koşullar’ ile ilgili herhangi bir anlaşmazlık olması durumunda veya Uzman Psikolog Hilal Özdemir Bulat hakkında sözleşmeden, haksız fiilden veya başka bir şekilde ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlık durumunda, Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri bu tür anlaşmazlık üzerinde münhasır olmayan yargı yetkisine sahip olacaktır.

B. Tanımlar

‘Terapist’ veya ‘Psikolog’, Uzman Psikolog Hilal Özdemir Bulat
‘Danışan’, Siz
‘Terapi’, seçtikleri terapi uygulama yöntemini ve yöntemini uygulayacak Psikolog ile geçirilen zamandır.
‘Yöntem’ terapötik uygulamaya yönelik bir çalışma modelidir. Çözüm Odaklı Terapi psikolojik bir yöntem örneğidir.
‘Seans’, ‘Psikolog’ ile çalışmak için rezerve edilen ve ayarlanan zaman dilimidir.
‘Mevcut Sorun(lar)’ veya ‘Sorun’, Danışanın Psikologla üzerinde çalışmak istediği şeydir.
‘Hedef’, hem Danışandan hem de Psikologdan gelen girdilerle işbirliği içinde oluşturulan terapötik hedeftir ve terapide arzu edilen sonuç olarak hastanın ulaşmak istediği şeydir.
‘İstenen Sonuç’, Psikoloğun ve Danışanın elde etmeye çalıştığı çalışmanın arzu edilen sonucudur.

C. Anlaşmanın Kurulması

Psikolog, Danışanın dürüst olmasını ve Psikolog ile Danışan arasındaki anlaşmanın çıkarlarına en uygun şekilde çalışmasını talep eder. Danışan, Psikoloğun talep edeceği anket veya değerlendirme gibi seans öncesi tüm yazılı çalışmaları Psikoloğun istediği şekil ve formatta Psikoloğa sağlamayı kabul eder. Danışan, Psikolog tarafından verilen tüm gerekli görevleri, talep edilen zaman dilimi içerisinde tamamlamayı kabul eder. Danışan ayrıca, rezervasyon yapılan seanstan en geç 24 saat önce Psikoloğa e-posta yoluyla ulaşmak için seans öncesi tüm yazılı çalışmaları sağlamayı kabul eder.
Gecikme: Psikologla geçireceğiniz zamanın ücretini ödüyorsunuz ve seansa katılmanın tamamen sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul ediyorsunuz. İptal politikası gereğince Danışanın randevuya 15 dakikadan fazla geç gelmesi durumunda seans sonlandırılacaktır ve 24 saatlik süre nedeniyle Danışan acil durum veya öngörülemeyen durumlar nedeniyle kendi kontrolü dışında seansı iptal etmek istese bile hiçbir durumda para iadesi yapılmayacaktır. Danışanın geç gelmesi durumunda, Danışana tanınan seans süresi uzatılmayacak veya kendisine yeniden düzenlenmiş bir seans teklif edilmeyecek veya bu seansa katılma hakkı verilmeyecek, seans sonlandırma ve iş ilişkisi ile ilgili tüm şartlar ve koşullar geçerli olacaktır.
Psikoloğun hiçbir durumda belirlenen seans bitiş saatini aşması gerekmemekte olup, belirlenen saat sonunda seansı sonlandıracaktır. Danışanın istediği sonuca ulaşmaması durumunda Psikoloğun belirlenen zaman aralığını aşmasına gerek yoktur.
Psikolog, seçtiğiniz hizmeti sağlarken makul özen ve beceriyi gösterecektir. Her Danışan farklıdır dolayısıyla her terapi seansı farklıdır ve başarılı sonuçların garantisi yoktur.
Danışan için istenilen sonuca ulaşmak Psikoloğun sorumluluğunda değildir, Danışan bunun sağlanmasında tüm sorumluluğu üstlenir ve Psikoloğun yardımıyla çalışır.
Hedef(ler)in başarılması olarak arzu edilen sonuç, Psikolog tarafından Danışana garanti edilemez veya vaat edilemez. Bir Danışanın tedavisi için garanti vermek etik dışı olacaktır.
Terapinin başarısız olduğu küçük bir yüzde için geri ödeme veya kısmi geri ödeme sunmuyoruz. Uzman Psikolog Hilal, seansta ve bu web sitesinde kullanılan terapi ve yöntemlere ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Uzman Psikolog Hilal, kayıtlar veya yazışmalar hakkında herhangi bir sorumluluk kabul etmez ve bunların uygun olup olmadığına karar vermek kullanıcının takdirine bağlıdır.

D. Rezervasyon/Planlama Sistemi ve Müsaitlik

Çevrimiçi rezervasyon programı, Danışanların kullanması ve rezervasyon yapması içindir. Rezervasyon/programlama sisteminin mevcut olması, Uzman Psikolog Hilal’nin yeni hastaları kabul etmeye uygun olduğunun bir göstergesi değildir.
Randevu Danışan tarafından sadece web sitesi üzerinden alınabilir. Rezervasyon işlemi sırasında teknik sistem sorunları yaşanırsa, uzmanpsikologhilal@gmail.com adresine e-posta göndererek randevunuz ayarlanabilir/iptal edilebilir ve en kısa sürede düzeltilir.
Rezervasyon sistemi üzerinden randevu alırken, iletişim bilgilerinizi rezervasyon sistemine bıraktığınız sürece randevunuzdan bir gün önce rezervasyon onayı ve hatırlatma alacaksınız.
Psikolojik seanslarını tamamlamamış ve Uzman Psikolog Hilal ile terapötik bir son olmadan tedaviyi belirsiz bir süreliğine bırakmış olan Danışanlar, çevrimiçi randevu almadan önce Uzman Psikolog Hilal’nin müsait olmasını beklemek zorunda kalabilirler. Kullanılabilirliği kontrol etmek için e-posta göndermelisiniz.
Müsaitlik durumunu kontrol etmek için uzmanpsikologhilal@gmail.com adresine yazmalısınız.

E. Fiyatlandırma ve Ödeme

Birebir çevrimiçi psikolojik seansın fiyatı 60 dakika başına 50 USD (50 EUR)’dır. Bu fiyat, Türkiye dışından rezervasyon yaptıran Danışanlar için geçerlidir.
Türkiye’de ikamet eden Danışanlar ise randevu talebi sonrası güncel fiyat bilgisi ile e-posta yoluyla bilgilendirileceklerdir.

F. İade ve İptal Politikaları

Danışan tarafından talep edilen sistemdeki ‘Rezervasyonlu Seansların’ Psikolog ile geçirilen herhangi bir sürenin başlayabilmesi için tam olarak ödenmesi gerekmektedir.
Seans rezervasyonlarında ödenen tüm tutarın iadesini alabilmeniz için 24 saat önceden iptal etmeniz gerekmektedir.
Ödemeyi seanstan 24 saat önce yapmazsanız, o seans hemen rezervasyon yapmak isteyen diğer Danışanların kullanımına sunulur. 24 saat önceden ödeme yapmadığınız durumlarda, kontenjanın uygun olduğunu teyit etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Ödemeye başlamadan önce hâlâ bizde mevcut olsa da, 24 saatlik gerekliliklere uymazsanız iptal politikası nedeniyle seansı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
Ödeme Yapmama: Ödeme almazsak, randevuya katılmak istemediğinizi varsayacağız ve randevuyu iptal edeceğiz ve/veya başka bir Danışana vereceğiz. Yeniden rezervasyon yapmanız gerekecektir.

Özellikle:
1. Danışanın, ayarlanan seanstan tam olarak 24 saat önce iptal etmesi veya yeniden düzenleme yapması durumunda para iadesi alma hakkına sahiptir. Danışana, seanstan önceki 24 saat içinde iptal edilen herhangi bir seans için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. Her durumda, Danışan seans aralığı için fiilen ödeme yapmış olacaktır. Rezervasyon yapılan seanstan önceki 24 saat içinde yazılı iptal alınırsa, Danışanın bu seans süresi üzerinde herhangi bir hakkı yoktur ve Psikolog bu zaman dilimini diğer Danışanlara teklif etme hakkını saklı tutar ve bu zaman dilimini başka bir Danışan ile rezerve edebilir.
Yazılı bir iptal alındıktan sonra Danışan o zaman dilimine yeniden rezervasyon yaptıramaz. Danışan, çevrimiçi rezervasyon sistemi üzerinden kendisi için bir sonraki uygun zamana yeniden rezervasyon yapabilir.
2. Psikolog, seansı belirlenen süreden daha erken sonlandırma hakkını saklı tutar. Psikolog ve Danışan, Danışanın seans rezervasyonu yaptığı sorunun tatmin edici bir çözüme ulaştığı konusunda hemfikirse, bu durumda Danışana kalan süre için herhangi bir para iadesi yapılmaz ve seans erken bitirilir. Diğer Danışanlarla daha önceki randevularınıza dayalı olarak gerçekçi bir zaman dilimi konusunda bilgilendirileceksiniz ve Psikolog, önceki deneyimlere göre tahminden uygun zaman dilimini ayarlayacaktır. Sorunun, Psikoloğun diğer Danışanlarla olan önceki deneyimlerine göre gerekli gördüğünden daha fazla zaman gerektireceğini bekleyemezsiniz. Bazen bir Danışan beklenenden daha fazla veya daha az zamana ihtiyaç duyar ve çoğu durumda bu ancak Danışan ve Psikolog ile yapılan bir seansta anlaşılabilir. Kararlaştırılan zaman dilimiyle ilgili herhangi bir şüpheniz varsa veya herhangi bir sorunuz varsa, düzenlenen seans için rezervasyon yapmadan önce uygun soruları Psikoloğa sormalısınız. Bir seansın, Psikoloğun veya Danışanın kontrolü dışında olanlar da dahil olmak üzere herhangi bir durumda, rezerve edilen ve ayarlanan tarihten daha erken bitmesi durumunda, kalan süre için herhangi bir para iadesi veya para alma hakkınız yoktur. Seans erken sonlandırılsa da uzatılsa da danışmanlık ücreti aynı kalır.
3. Uzman Psikolog Hilal, kendisi veya ortamda bulunan herhangi biri için kişisel bir risk oluşturduğunuzu düşünmesi halinde, seansı ücret iadesi olmaksızın sonlandırma hakkını saklı tutar. Ayrıca tüm şiddet veya kişisel tehdit durumlarında uygun hizmetler uyarılacaktır. Vandallık, kişisel tehditler, sözlü taciz veya fiziksel istismara tolerans gösterilmemektedir ve seans, Psikologla herhangi bir süre veya rezervasyonu yapılan seansın kalan süresi için herhangi bir para iadesi yapılmaksızın derhal geçerli olmak üzere iptal edilecektir. Psikolog, işletmenin çıkarlarını ve güvenliğini koruma hakkını alır ve Danışanın işi herhangi bir şekilde tehlikeye atması durumunda, Danışana para iadesi yapılmaksızın Danışan ile olan seansı sonlandıracaktır.
4. Psikolog, terapinin Danışanın çıkarına uygun olmadığı durumlarda seansı sonlandırma hakkını saklı tutar ve Psikolog bunun nedenini açıklamama hakkını saklı tutar ve bu durumlarda para iadesi yapılmaz.
5. Randevunun süresi Psikoloğun takdirine bağlıdır. Genellikle 60 dakika gibi belirli bir süre için planlanmakla birlikte, Psikoloğun seansı sonlandırmayı uygun görmesi halinde Psikoloğun bunu yapma hakkı saklıdır. Psikolog, seansa devam etmenin sizin yararınıza olmayacağını düşünmesi halinde seansı sonlandırabilir ve Psikoloğun bunun nedenini açıklamasına gerek yoktur.
6. Türkiye dışından rezervasyon yaparken randevu saati ve randevuya ilişkin diğer iletişim, Türkiye saat dilimine göredir. Yanlış saat diliminde rezervasyon yaptırmışsanız Psikolog hatadan sorumlu tutulamaz. Bu, kaçırılan bir oturum olarak sayılacaktır.
7. 24 saat öncesinden sistem üzerinden randevu düzenleyerek gün/tarih ve saati değiştirebilir, istediğiniz sıklıkta randevunuzu yeniden alabilirsiniz. Herhangi bir nedenle, sistemde bir hata olması nedeniyle 24 saatlik iptal veya yeniden rezervasyon süresinden önce iptal veya yeniden rezervasyon yapamıyorsanız, Uzman Psikolog Hilal’i uzmanpsikologhilal@gmail.com adresinden derhal bilgilendirmeniz beklenecektir. Aksi takdirde masraflar Danışana ait olacaktır.
8. Kabul edilen Ödeme yöntemleri
Ödemeler için bu web sitesi, dünya çapındaki tüm önemli banka ve kredi kartlarını kabul eden güvenli bir mobil ve çevrimiçi ödeme hizmeti olan İyzico’yu kullanmaktadır.

G. İptal

İptal işlemi, tam para iadesi için seanstan en az 24 saat önce Danışan tarafından online olarak yapılabilir. 24 saat, ayarlanan saatten tam olarak 24 saat öncedir – ör. Perşembe günü saat 14.00 için ayarlanan randevunun, bir önceki Çarşamba günü saat 14.00’e kadar iptal edilmesi gerekir. 24 saat içindeki herhangi bir iptal, ödenen tutar kadar seans ücretine tabi olacaktır. Danışanın 24 saatlik iptal süresinden önce seansı iptal etmeye çalışması ve rezervasyon sisteminde bir hata olması durumunda, hastanın sorunu düzeltebilmesi için derhal Uzman Psikolog Hilal ile iletişime geçmesi beklenir.
Danışanın seans iptali için 24 saat önceden bildirimde bulunmaması durumunda, kendisine rezerve edilen seans için para iadesi yapılmayacaktır.
24 saatten önce yeniden planlama yapılması, ücretlerin yeni randevuya aktarılmasına olanak tanır, ancak aynı iptal şartları ve koşulları kapsamındadır.
Rezervasyonu ve ödemesi yapılan seanslar, son seans tarihinden itibaren altı ay süreyle tutulur ve bu sürenin ötesinde kullanım için geçerli değildir.
Psikolog, kendi takdirine bağlı olarak Danışanla olan çalışma ilişkisini sonlandırabilir.

H. Gizlilik ve Sağlık ve Güvenlik
  1. Psikolog, Danışan ile Psikolog arasındaki gizliliği kabul eder. Uzman Psikolog Hilal, kanunen yazılı bir zorunluluk olmadığı sürece, Danışanın talebi üzerine dahi herhangi bir seans bilgisini herhangi bir üçüncü tarafa açıklamama hakkını saklı tutar. Uzman Psikolog Hilal, soruşturmalarında yardımcı olmak ve kamu yararına olmak üzere polise veya ilgili kurumlarla durumunuz ve uygun gördüğü bilgilerle ilgili niyetiniz hakkında bilgi verme hakkını saklı tutar. Bu bilgiler, sizin kendiniz veya başkaları için bir risk oluşturduğunu düşünüyorsa oturum notları ve kayıtları içerebilir.
  2. Psikoloğun yazılı iznini almadığınız sürece, seansı telefonda veya başka bir şekilde kaydetmenize izin verilmez. Psikolog ayrıca Danışanın gizliliğini talep eder ve Danışanın seansa ve/veya seans öncesi ve sonrasına ilişkin yazılı, kaydedilmiş veya dağıtılmış yazışmalarını hiçbir durumda açıklamasına izin verilmez. Yazışmaların ve tüm terapi ve tavsiyelerin ve uygulamaların yalnızca kendisi için düzenlendiği ve amaçlandığı Danışan tarafından kullanılmasına izin verilir. Tüm yazılı ve sözlü iletişim oturumun bağlamı içindedir ve bağlam dışında kullanılmamalıdır. Danışan ile Psikolog arasında istenilen sonuca ve/veya Hedefe ilişkin kayıtlar, telefonla veya yazılı olarak yapılan yazışmalar kesinlikle yalnızca Danışanın ve Psikoloğun kullanımına yöneliktir. Psikolog, materyalin ve yazışmanın amaçlandığı Danışan dışında herhangi bir kişi için kaydedilen veya yazılan materyalin kullanımından etkilenme konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  3. Paylaşılan tüm materyaller Uzman Psikolog Hilal’nin fikri mülkiyeti ve telif hakkıdır. Psikolog, Danışan için oluşturulan kayıtlı materyallerin haklarına sahiptir ve kayıtlı veya yazılı materyallerin kullanılması için yazılı izin alınmasını gerektirir. Danışanın, Psikolog ile Danışan arasındaki veya Psikolog tarafından Danışana verilen herhangi bir kaydı veya yazışmayı kamuya açık veya elektronik olarak kopyalamasına, çoğaltmasına veya görüntülemesine izin verilmez. Danışan, materyali belirtildiği şekilde kullanmayı kabul eder ve Uzman Psikolog Hilal, herhangi bir yazılı veya kayıtlı materyalin kullanımına ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez.